Президентка Єврокомісії привітала домовленості США та Ірану і закликала відкрити Ормузьку протоку

ЄС планує розморозити Угорщині 550 млн євро у спробі подолати вето Орбана на санкції проти рф - FT

Президентка Єврокомісії привітала домовленості США та Ірану і закликала відкрити Ормузьку протоку

Фон дер Ляєн привітала угоду США та Ірану і закликала відкрити Ормузьку протоку. Також вона наголосила на важливості припинення
вогню в Лівані.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала досягнення домовленостей між Сполученими Штатами та Іраном і наголосила на необхідності якнайшвидшої реалізації угоди. Про це вона заявила перед початком саміту G7, передає “Україна Сьогодні”.

“Я вітаю угоду, досягнуту між Сполученими Штатами та Іраном. Тепер головним пріоритетом є її виконання”, – заявила фон дер Ляєн.

За її словами, одним із першочергових кроків має стати відновлення судноплавства через Ормузьку протоку.

“Ормузька протока має бути відкрита, а свобода навігації – повністю відновлена. Це критично важливо як для регіональної стабільності, так і для світової економіки”, – наголосила вона.

Президентка Єврокомісії також висловила сподівання, що домовленості стануть основою для ширших переговорів і сприятимуть припиненню іранських ядерної та балістичної програм.

Окремо вона наголосила, що тривалий мир на Близькому Сході неможливий без припинення бойових дій у Лівані.

“Не може бути тривалого миру, поки Ліван залишається охопленим війною. Ми закликаємо до справжнього припинення вогню та поваги до суверенітету Лівану”, – підкреслила фон дер Ляєн.

Додамо

Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що судна починають “вільно виходити” з Ормузької протоки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *